MLF14JTD330K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLF14JTD330K
Description:
RES 330K OHM 5% 1/4W MELF 0204
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 330 kOhms
Series MLF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W