Home / Fixed Inductors / MLF1608DR33JTD25
minImg
MLF1608DR33JTD25
TDK Corporation
Product No:
MLF1608DR33JTD25
Description:
FIXED IND 330NH 100MA 750MOHM SM
In Stock : 6025
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Inductance 330 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 230MHz