MLF18FTC2K20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLF18FTC2K20
Package:
0102
Description:
RES 2.2K OHM 1% 1/8W MELF 0102
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0102
Ratings -
Resistance 2.2 kOhms
Series MLF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W