Home / Fixed Inductors / MLF2012A3R3KTD25
minImg
MLF2012A3R3KTD25
TDK Corporation
Product No:
MLF2012A3R3KTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 3.3UH 50MA 600MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 45 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series MLF
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 60MHz