MLFA1FTC130R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA1FTC130R
Package:
0207
Description:
RES 130 OHM 1% 1W MELF 0207
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0207
Ratings AEC-Q200
Resistance 130 Ohms
Series MLFA
Power (Watts) 1W