MLFA1FTC36R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA1FTC36R0
Description:
RES 36 OHM 1% 1W MELF 0207
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 36 Ohms
Series MLFA
Power (Watts) 1W