MLFA1JTD6K20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA1JTD6K20
Description:
RES 6.2K OHM 5% 1W MELF 0207
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.2 kOhms
Series MLFA
Power (Watts) 1W