MLFA25FTC1K50
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA25FTC1K50
Package:
0204
Description:
RES 1.5K OHM 1% 2/5W MELF 0204
In Stock : 8922
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0204
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.5 kOhms
Series MLFA
Power (Watts) 0.4W, 2/5W