MLFM1JTD16K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFM1JTD16K0
Description:
RES 16K OHM 5% 1W MELF 0207
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 16 kOhms
Series MLFM
Power (Watts) 1W