MLFM25FTC1R10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFM25FTC1R10
Package:
0204
Description:
RES 1.1 OHM 1% 0.4W MELF 0204
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0204
Ratings -
Resistance 1.1 Ohms
Series MLFM
Power (Watts) 0.4W