Home / Fixed Inductors / MLG0603P2N2BTD25
minImg
MLG0603P2N2BTD25
TDK Corporation
Product No:
MLG0603P2N2BTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
FIXED IND 2.2NH 600MA 100MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 2.2 nH
Series MLG-P
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.5GHz