Home / Fixed Inductors / MLG0603P8N2HTD25
minImg
MLG0603P8N2HTD25
TDK Corporation
Product No:
MLG0603P8N2HTD25
Description:
FIXED IND 8.2NH 250MA 850MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 850mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz