Home / Fixed Inductors / MLG1005S22NHTD25
minImg
MLG1005S22NHTD25
TDK Corporation
Product No:
MLG1005S22NHTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED IND 22NH 350MA 700MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 22 nH
Series MLG
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz