Home / Fixed Inductors / MLG1005S2N7ST000
minImg
MLG1005S2N7ST000
TDK Corporation
Product No:
MLG1005S2N7ST000
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED IND 2.7NH 800MA 150MOHM SM
In Stock : 62517
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 2.7 nH
Series MLG
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz