Home / Fixed Inductors / MLG1005S47NHTD25
minImg
MLG1005S47NHTD25
TDK Corporation
Product No:
MLG1005S47NHTD25
Description:
FIXED IND 47NH 250MA 1.2 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 47 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.1GHz