Home / Fixed Inductors / MLG1005SR20JTD25
minImg
MLG1005SR20JTD25
TDK Corporation
Product No:
MLG1005SR20JTD25
Description:
FIXED IND 200NH 100MA 4.2OHM SMD
In Stock : 4777
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 4.2Ohm Max
Inductance 200 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 420MHz