Home / Fixed Inductors / MLK1005S8N2JTD25
minImg
MLK1005S8N2JTD25
TDK Corporation
Product No:
MLK1005S8N2JTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED IND 8.2NH 600MA 380MOHM SM
In Stock : 4403
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 380mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Series MLK
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5GHz