MLTFC8H-LP316
Panduit Corp
Product No:
MLTFC8H-LP316
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 250LB 2.233'
In Stock : 450
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 50
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Tensile Strength 250 lbs (113.40 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Material Stainless Steel 316, Polyester Coated
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Series Pan-Steel® MLTFC
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start -
Mfr Panduit Corp
Features Corrosion Resistance, UV Resistant
Shelf Life -
Length - Actual 2.233' (680.72mm)
Package Bulk
Width 0.310" (7.87mm)
Length - Approximate 26.75"
Bundle Diameter 8.00" (203.20mm)