MLV1812E32003T
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MLV1812E32003T
Description:
VARISTOR 800A 1812
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 31 V
Capacitance @ Frequency 3000 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Max) 38 V
Series -
Energy 3J
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 20 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 26 V
Current - Surge 800 A