MLVA04V09C130
Eaton - Electronics Division
Product No:
MLVA04V09C130
Description:
VARISTOR 12.5V 20A 0402
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 10 V
Capacitance @ Frequency 130 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 12.5 V
Varistor Voltage (Max) 15 V
Series MLVA
Energy 0.05J
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 7 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 9 V
Current - Surge 20 A