Home / Varistors, MOVs / MLVA06V05C270-R
minImg
MLVA06V05C270-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
MLVA06V05C270-R
Description:
VARISTOR 13V 30A 0603
In Stock : 40927
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 8 V
Capacitance @ Frequency 270 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 13 V
Varistor Voltage (Max) 18 V
Series MLVA
Energy 0.1J
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 4 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 5.5 V
Current - Surge 30 A