Home / Fixed Inductors / MLZ2012M4R7WTD25
minImg
MLZ2012M4R7WTD25
TDK Corporation
Product No:
MLZ2012M4R7WTD25
Description:
FIXED IND 4.7UH 500MA 300MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 180mA
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 300mOhm
Inductance 4.7 µH