MM035C223KCZ2A
KYOCERA AVX
Product No:
MM035C223KCZ2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
In Stock : 1192
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Medical, Non-Critical
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series MM
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.029" (0.74mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.022 µF