MMA02040C2153FB000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMA02040C2153FB000
Description:
RES 215K OHM 1% 2/5W MELF 0204
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 215 kOhms
Series MMA - Professional
Power (Watts) 0.4W, 2/5W