MMA02040C7151FB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMA02040C7151FB300
Package:
0204
Description:
RES 7.15K OHM 1% 2/5W MELF 0204
In Stock : 2990
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0204
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.15 kOhms
Series MMA - Professional
Power (Watts) 0.4W, 2/5W