MMA02040D6981BB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMA02040D6981BB300
Description:
RES 6.98KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.98 kOhms
Series MMA - Precision
Power (Watts) 0.25W, 1/4W