MMA02040D7501CA300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMA02040D7501CA300
Description:
RES 7.5KOHM 0.25% 1/4W MELF 0204
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.5 kOhms
Series MMA - Precision
Power (Watts) 0.25W, 1/4W