MMB02070C2004FB200
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMB02070C2004FB200
Description:
RES 2M OHM 1% 1W MELF 0207
In Stock : 1800
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2 MOhms
Series MMB - Professional
Power (Watts) 1W