MMB02070D2209DB200
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMB02070D2209DB200
Description:
RES 22 OHM 0.5% 2/5W MELF 0207
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 22 Ohms
Series MMB - Precision
Power (Watts) 0.4W, 2/5W