MMU01020C1502FB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMU01020C1502FB300
Package:
0102
Description:
RES SMD 15K OHM 1% 0.3W 0102
In Stock : 2328
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0102
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 kOhms
Series MMU - Professional
Power (Watts) 0.3W