MMU01020C8202FB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMU01020C8202FB300
Description:
RES 82K OHM 1% 0.3W MELF 0102
In Stock : 3853
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 82 kOhms
Series MMU - Professional
Power (Watts) 0.3W