MMZ1005A601ETD25
TDK Corporation
Product No:
MMZ1005A601ETD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
In Stock : 205
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 800mOhm
Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.022" (0.55mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MMZ-E
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 300mA