MMZ1005F560CT000
TDK Corporation
Product No:
MMZ1005F560CT000
Description:
FERRITE BEAD 56 OHM 0402 1LN
In Stock : 28650
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 700mOhm
Impedance @ Frequency 56 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.022" (0.55mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMZ
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 100mA