MMZ2012S121ATD25
TDK Corporation
Product No:
MMZ2012S121ATD25
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
In Stock : 4000
Ext Price
  • 4000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.041" (1.05mm)
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
Series MMZ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 800mA