MO1CT52R153J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
MO1CT52R153J
Package:
Axial
Description:
RES 15K OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 kOhms
Series MO
Power (Watts) 1W