MO3C472J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
MO3C472J
Package:
Axial
Description:
RES 4.7K OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.354" Dia x 0.965" L (9.00mm x 24.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 kOhms
Series MO
Power (Watts) 3W