MOS1/2CT52R102J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
MOS1/2CT52R102J
Package:
Axial
Description:
RES 1K OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 25522
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.244" L (2.50mm x 6.20mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1 kOhms
Series MOS
Power (Watts) 0.5W, 1/2W