MOS1CT528R471J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
MOS1CT528R471J
Package:
Axial
Description:
RES 470 OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 2394
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 470 Ohms
Series MOS
Power (Watts) 1W