MOS3CT521A222J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
MOS3CT521A222J
Package:
Axial
Description:
RES 2.2K OHM 5% 3W AXIAL
In Stock : 19949
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 kOhms
Series MOS
Power (Watts) 3W