MOS3CT631R513J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
MOS3CT631R513J
Description:
RES 51K OHM 5% 3W AXIAL
In Stock : 341
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 51 kOhms
Series MOS
Power (Watts) 3W