MOV-10D330KTR
Bourns Inc.
Product No:
MOV-10D330KTR
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
VARISTOR 33V 500A DISC 10MM
In Stock : 6232
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 30 V
Capacitance @ Frequency 3000 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 33 V
Varistor Voltage (Max) 36 V
Series -
Energy 4J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 20 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 26 V
Current - Surge 500 A