MOV-10D681KTR
Bourns Inc.
Product No:
MOV-10D681KTR
Description:
VARISTOR 680V 2.5KA DISC 10MM
In Stock : 1833
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 612 V
Capacitance @ Frequency 150 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Varistor Voltage (Max) 748 V
Series -
Energy 70J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 420 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 560 V