MOV-14D470K
Bourns Inc.
Product No:
MOV-14D470K
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
VARISTOR 47V 1KA DISC 14MM
In Stock : 13510
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 42 V
Capacitance @ Frequency 4300 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 52 V
Series -
Energy 10J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 30 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 38 V