MOV-20D470K
Bourns Inc.
Product No:
MOV-20D470K
Description:
VARISTOR 47V 2KA DISC 20MM
In Stock : 3722
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 42 V
Capacitance @ Frequency 16800 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 52 V
Series MOV-20DxxxK
Energy 33J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 30 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 38 V