MOV-20D471K
Bourns Inc.
Product No:
MOV-20D471K
Description:
VARISTOR 470V 6.5KA DISC 20MM
In Stock : 25857
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 423 V
Capacitance @ Frequency 1020 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V
Series MOV-20DxxxK
Energy 220J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 300 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 385 V