MOVHE07V210Y
Eaton - Electronics Division
Product No:
MOVHE07V210Y
Description:
VARISTOR 210 VAC HE 7MM DISC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 297 V
Capacitance @ Frequency 150 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 330 V
Varistor Voltage (Max) 363 V
Series MOVHE
Energy 28J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 210 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bag
Maximum DC Volts 275 V