MOVS4032V030
Eaton - Electronics Division
Product No:
MOVS4032V030
Description:
VARISTOR SMD 4032 30V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Series MOVS
Energy -
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 30 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 38 V
Current - Surge 250 A