MP161BGS-33-Z
Monolithic Power Systems Inc.
Product No:
MP161BGS-33-Z
Package:
16-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
POWER SOLUTION WITH ULTRA-LOW ST
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Series MP
Applications Converter, Industrial and Automotive Sensors
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Output 3.3V
Mfr Monolithic Power Systems Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 16-SOIC
Voltage - Input 30V