MP825-0.50-1%
Caddock Electronics Inc.
Product No:
MP825-0.50-1%
Package:
TO-126
Description:
RES 0.5 OHM 1% 25W TO126
In Stock : 117
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.550" (13.97mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Temperature Coefficient -20/ +80ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-126
Resistance 500 mOhms
Series Kool-Pak®MP800
Power (Watts) 25W