MP9100-0.50-1%
Caddock Electronics Inc.
Product No:
MP9100-0.50-1%
Package:
TO-247
Description:
RES 0.5 OHM 1% 100W TO247
In Stock : 1644
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.825" (20.96mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient -20/ +80ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247
Resistance 500 mOhms
Series Kool-Pak®MP9000
Power (Watts) 100W